utorak, rujna 06, 2011

Kvalifikacije za EURO 2012: BiH - Bjelorusija 1:0

image
Edin Džeko

- Večeras na stadionu Bilino polje u Zenici kvalifikacionu utakmica za odlazak na EURO 2012 igraju fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Bjelorusije.

Na stadionu u Zenici nalazi se oko 14.000 gledalaca, a glavni sudija meča je Martin Atkinson iz Engleske.

Trenutni rezultat utakmice u 16. minuti je 0:0, uz podjednak posjed lopte obje reprezentacije.

Sredinom prvog poluvremena igrači bh. reprezentacije intezivirali su napade prema golu gostiju iz Bjelorusije, ali bez krajnje realizacije.

Zbog prekršaja nad Luliće igrači Bjelorusije su "zaradili" čak dva žuta kartona, dok je u bh. timu "požutio" Sejad Salihović.

U 34. minuti, zbog "simuliranja" Kalachev je dobio drugi žuti karton, te BiH ima igrača više na terenu.

87. minuta - pogodak Misimovića - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

image

Pogodak Ibričića u 43. minuti sudija Atkinson poništio je zbog ofsajda.

I pored terenske inicijative BiH, pogotovo u posljednih 5 minuta prvog poluvremena, nije bilo pogodaka na Bilinom polju.

U reprezentaciji BiH u igru je u drugom poluvremenu ušao Zvjezdan Misimović, umjesto Borisa Pandže.

Pritisak bh. tima na početku drugog poluvremena, najviše se isticao Ibričić, ali bez konkretne realizacije.

Još jedan poništeni pogodak za BiH, strijelac je bio Džeko u 55. minuti, ali sudija Atkinson je insistirao da se slobodan udarac, nakon žutog kartona za Bjeloruse, ponovo izvede.

U 64. minuti selektor Sušić u igru je umjesto Ibričića uveo Ermina Zeca.

Reprezentacije Bjelorusije 15 minuta prije kraja susreta igra "klasični bunker", što im uspjeva, jer bh. napadači nemaju rješenja za ovako "gustu" odbranu protivnika.

U 85. minuti Bjelorusija je ostala bez još jednog igrača, nakon što je Martinovich napravio oštar prekršaj nad Džekom.